16 marca 2017 

„Kiedy w 2013 roku ruszałyśmy z naszym Klubikiem Dziecięcym myślałyśmy,że to tylko na rok i dalej sobie nie poradzimy. Wtedy znalazłyśmy stronę internetową pani Moniki Ebert na którą zawsze można liczyć. To Pani Monika pisze nam projekty Malucha co roku pilnuje wszelkich terminów i bardzo nam pomaga.Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości polecamy wszystkim osobom fachową i rzetelną współpracę z Zegarem Słonecznym.

Pozdrawiamy Klub Dziecięcy Kubuś Puchatek.”  – wiadomość mailowa

 

 

22 września 2016

„Serdecznie polecam profesjonalne doradztwo Pani Moniki i Pani Kasi każdemu, kto zastanawia się nad założeniem żłobka lub przedszkola. Szkolenia organizowane przez Panie doskonale pokazują jak przebrnąć przez wszystkie etapy „od pomysłu do realizacji”. Po każdej rozmowie z Panią Moniką wszelkie wątpliwości zostają rozwiane, a kolejne trudne pytania nigdy nie pozostają bez odpowiedzi. Oprócz profesjonalizmu i dużej wiedzy ze strony Pani Moniki, zawsze można odczuć również troskę o dobro tych najważniejszych, czyli dzieci, które będą uczęszczały do przyszłego żłobka czy przedszkola. Dla mnie osobiście, odnalezienie strony internetowej Pani Moniki i Kasi było światełkiem w tunelu, które pozwoliło mi rozstrzygnąć wszelkie niejasności, a także pomogło ułożyć wszystkie elementy przedszkolnej układanki w jedną całość. Myślę, że każdy, kto przymierza się do założenia swojego żłobka lub przedszkola, doceni cenne wskazówki Zegara Słonecznego. Jeszcze raz gorąco polecam” – z maila od pana Mariusza

 

21 września 2016

„Pani Moniko, Bardzo dziękuję za bardzo rzetelną wiedzę, którą zdobyłam na indywidualnym szkoleniu na temat: *Otwarcia przedszkola niepublicznego oraz sposobów dofinansowania.*Jestem wdzięczna za wszelką pomoc i wsparcie.Polecam wszystkim osobom, które szukają fachowej pomocy. Pozdrawiam. Agnieszka C z Torunia” – wiadomość mailowa

 

4 stycznia 2016

„Bardzo dziękuje za przesłanie informacji o Maluchu. Nie sądziłam, że zostanie ogłoszony tak wcześnie, już w grudniu. Spodziewałam się w lutym i na pewno bym przegapiła. W tym roku napiszę go sama, ale będę korzystać z pomocy Zegara przy funduszach unijnych.” – rozmowa telefoniczna z panią Agnieszką.

 

30 września 2015

„Nie zdawałem sobie sprawy, że w Polsce nie ma opublikowanych przepisów prawnych dotyczących przedszkoli. Wymagania sanepidu trzeba poznać z innych źródeł. Każdy architekt musi sam przejść tę drogę. To bulwersujące. Będę Panią wspierał w porządkowaniu prawa dotyczącego przedszkoli i żłobków. Sam mam dzieci. Dla nich warto to robić.” –  rozmowa telefoniczna po konsultacji Moniki Ebert udzielonej młodym architektom.

 

29 maja 2015

„Pani Kasiu koniec naszej batalii, wójt wycofał się ze swojego „pomysłu”. W załączeniu przesyłam pismo jakie dzisiaj otrzymałam. Jeszcze raz bardzo, bardzo serdecznie dziękuję za Pani pomoc i wsparcie. Pozdrawiam.” –  wiadomość mailowa przysłana od dyrektorki przedszkola niepublicznego, po otrzymanej pomocy w sytuacji wstrzymania przez gminę dotacji dla przedszkola. Wójt odstąpił od stanowiska, że gmina nie ma obowiązku wypłacania dotacji, ponieważ zapewnia wystarczającą liczbę miejsc w przedszkolach samorządowych.

 

21 lutego 2015

„Pani Moniko bardzo dziękuję za udzieloną pomoc. Dzięki Pani poradom jestem zmotywowana do dalszych działań. Można na Panią liczyć o każdej porze dnia. Na każdy temat udzieliła mi Pani fachowych informacji, dzięki którym wiem w jakim kierunku podążać. Problemy które dla mnie były nie do przejścia Pani rozwiązała w mgnieniu oka. Jeszcze raz serdeczne podziękowania, zazdroszczę wiedzy. Polecam wszystkim początkującym w zakładaniu przedszkola lub żłobka. Anna Z. ” – wiadomość mailowa po konsultacji telefonicznej przysłana w sobotę 21 lutego o 11.50

 

20 lutego 2015

„Szkolenie jest prowadzone przez dwie bardzo profesjonalne i rzetelne panie. Bardzo gorąco polecam wszystkim osobom które zamierzają otworzyć żłobek lub przedszkole, nikt wam nie udzieli tylu informacji !!!! Wspaniałe osoby prowadzące, atmosfera na szkoleniu super. Naprawdę warto brać udział w szkoleniach prowadzonych przez Panią Monikę i Kasię. Pozdrawiam :)))) Aneta M.” – wiadomość  przysłana w piątek 20 lutego o 09:53 z prośbą o umieszczenie na stronie internetowej po szkoleniu ” Konkurs MALUCH – edycja 2015, żłobek, klub dziecięcy, dzienny opiekun. Jak stworzyć nowe miejsce opieki i skorzystać z dofinansowania”.

 

15 stycznia 2015

„Bardzo dziękuję pani Monice Ebert, która okazała się jedyną osobą w kraju (a obdzwoniłam Kuratoria i inne urzędy) potrafiąca udzielić mi odpowiedzi dot. wymaganych kwalifikacji dyrektora przedszkola niepublicznego! Jeszcze raz dziękuję, gratuluję wiedzy. Aneta Ś.” – wiadomość mailowa po konsultacji telefonicznej.

 

8 listopada 2014

„Pani Moniko bardzo mi Pani pomogła bo już nie wiedziałam co mam dalej z tym zrobić, czasami nie ma sposobu na ignorancję i złą wolę. Po e-mailu od Pani nabrałam wiary we własne siły dzwoniąc do sanepidu. Napisałam też odpowiedź na zarzuty odnośnie przystosowania budynku dla osób niepełnosprawnych. Kiedy tak uzbrojona poszłam kolejnego dnia odebrać protokół z kontroli pani już w drzwiach oświadczyła, że wprowadziła mnie w błąd i dla żłobków do 15 dzieci nie jest wymagane spełnienie przepisów o dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz ogólnodostępnej toalecie dla niepełnosprawnych i o łączeniu żłobka z inną formą opieki nad dzieckiem. Dostałam protokół kontroli bez uchybień i szczęśliwa czekam na odbiór opinii. Bardzo Pani dziękuję, naprawdę. I pozdrawiam serdecznie” – tak napisała do nas pani Joanna po konsultacji internetowej.

 

14 października 2014

„Witam pani Moniko
Chciałam się pochwalić, że wszystko, co zamierzałam powiodło się, tzn. przedszkole otrzymało status publicznego, na ten moment mam 25 dzieci i listę zapisanych od stycznia. Na parterze działa żłobek z 14 dzieci plus 10 zapisanych, które dołączą w najbliższych miesiącach. Szatnię Sanepid odebrał jako wspólną dla żłobka i przedszkola, a więc nie trzeba było nic przerabiać. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam. Następnym razem prześlę zdjęcia.” Agnieszka – wiadomość mailowa przysłana po konsultacji indywidualnej

 

24 września 2014

„Szkolenie bardzo merytoryczne, same konkrety. Bardzo kompetentne prowadzące, udzieliły odpowiedzi na wszystkie pytania. Polecam wszystkim właścicielom przedszkoli” –  wpis w ankiecie oceniającej szkolenie

 

24 września 2014

„Bardzo profesjonalne osoby prowadzące, praktyczne, jasne rzetelne informacje” –  wpis w ankiecie oceniającej szkolenie

 

12 czerwca 2014

” Świetne szkolenie, wysoki poziom, dużo się dowiedziałam. To jest nam bardzo potrzebne. Możemy wreszcie w przyjaznej atmosferze porozmawiać o naszych sprawach. Proszę mnie zawiadamiać o wszystkich szkoleniach. Kiedy uruchomicie newsletter?” – tak komentowała stała klientka po szkoleniu „Dzieci z niepełnosprawnościami w przedszkolach niepublicznych”

 

14 marca 2014

„Całe szczęście, że trafiłam na Wasze szkolenia. W internecie jest całe mnóstwo błędnych i nieaktualnych informacji na temat zakładania żłobka. Człowiek inwestuje, bierze kredyt, a potem nie może odebrać budynku. Teraz wiem co mam robić. Na pewno będę korzystała jeszcze z pomocy przy opracowaniu dokumentacji żłobka i umów z rodzicami” – to wypowiedź pani Teresa z okolic Warszawy  po szkoleniu  „Konkurs MALUCH 2014, żłobek, klub dziecięcy, dzienny opiekun. Jak stworzyć nowe miejsce opieki i skorzystać z funduszy unijnych”

 

12 marca 2014

„Nie miałem świadomości, że ta reforma niesie tak duże zmiany dla przedszkoli niepublicznych. Brakuje na ten temat informacji w mediach. Planowałem założenie integracyjnego punktu przedszkolnego. Dzięki za to szkolenie. Muszę przemyśleć ten pomysł. Mam wiedzę i jeszcze trochę czasu do podjęcia decyzji.”  – stwierdził pan Tomasz po szkoleniu „Przedszkole, nowe wyzwania”

AKTUALNOŚCI

REKOMENDUJEMY

do góry