28 listopada 2012 r. w godz. 10.00 – 15.00 zapraszamy na szkolenie „Jak założyć żłobek, przedszkole lub inną formę wychowania przedszkolnego”

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcą prowadzić żłobek, przedszkole, inną formę wychowania przedszkolnego, klub malucha lub poszerzyć dotychczasową działalność. Zapraszamy osoby fizyczne, samorządy terytorialne, firmy i organizacje pozarządowe.

Szkolenie prowadzić będą eksperci z firmy konsultingowej Zegar Słoneczny sp. z o.o., doświadczeni praktycy zajmujący się na co dzień doradztwem w zakresie zakładania i prowadzenia placówek wczesnej edukacji, stale współpracujący z sejmową komisją oświaty, MEN, Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Szkolenie obejmować będzie następującą tematykę:

  • podstawy prawne, m. in. ustawa oświatowa, rozporządzenie w sprawie innych form wychowania przedszkolnego, ustawa o opiece nad dziećmi do lat 3 z rozporządzeniami wykonawczymi, przepisy sanepid i p.poż.;
  • proces tworzenia placówki dla dzieci – od pomysłu do realizacji – krok po kroku (terminy, wymogi, wyposażenie, personel, itp.);
  • organizacja pracy;
  • program rozwoju placówki;
  • źródła finansowania(tj. dotacje celowe z budżetu gminy,  dofinansowanie ze środków unijnych – EFS, ARiMR);
  • planowane zmiany prawne w sposobie finansowania edukacji przedszkolnej.

Uczestnicy otrzymają pakiet materiałów zawierający informacje niezbędne do założenia placówki edukacyjnej oraz wyciąg najważniejszych aktów prawnych.

 Koszt szkolenia: 300 zł (zawiera przekąskę w przerwie kawowej)

Termin: 28 listopada 2012 r. w godz. 10.00 – 15.00

Miejsce: Warszawa, ul. Myśliwiecka 9, Centrum Sportu AGRYKOLA

Kontakt telefoniczny: 665 375 595

Zgłoszenia prosimy przesyłać pod adres: a.magierowska@zegarsloneczny.pl

Pobierz kartę zgłoszenia: karta_zapisu_szkolenie_28.11.2012

AKTUALNOŚCI

REKOMENDUJEMY

do góry