Jesteśmy zespołem ekspertów praktyków. Mamy doświadczenie w zakładaniu i prowadzeniu placówek wczesnej edukacji i opieki – przede wszystkim przedszkoli, punktów przedszkolnych, żłobków i klubów dziecięcych. Zdobywamy je od 1996 roku.
Obecnie:

• Organizujemy szkolenia indywidualne i grupowe. Łączymy wiedzę z wielu dziedzin (ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, prawo budowlane, finanse, prawo oświatowe, bezpieczeństwo pożarowe, żywienie, wewnętrzna organizacja placówki, fundusze europejskie i krajowe). Staramy się być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami.
  • Wspieramy osoby zakładające przedszkole lub żłobek. Tworzymy biznesplany, analizy, harmonogramy działań. Pomagamy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania i zminimalizować ryzyko. Opracowujemy dokumentację: statuty, regulaminy, zakresy obowiązków, umowy i itp. Towarzyszymy przez całą drogę do własnej placówki.
  • Tworzymy koncepcje architektoniczne i projekty technologiczne. Z zespołem architektów i rzeczoznawców opracowujemy projekty budowy nowych obiektów oraz projekty adaptacji istniejacych budynków na przedszkola i żłobki.
  • Doradzamy osobom prowadzącym placówki. Jak przekształcić przedszkole niepubliczne w publiczne? Jak przygotować placówkę do przyjęcia dzieci z niepełnosprawnościami? Jak rozliczać dotację? Jak rozszerzyć działalność?
  • Pomagamy uzyskać dofinansowanie. Piszemy projekty – wnioski o dofinansowanie z funduszy europejskich i krajowych. Pomagamy prawidłowo zrealizować i rozliczyć zadania.
  • Prowadzimy własne przedszkole publiczne.
  • Prowadzimy własny żłobek utworzony z funduszy unijnych i programu Maluch plus.

Zespół tworzą również:

Czublun Trębicki       Kancelaria prawna

Architekt prof. Andrzej Buchner             Projekty budowlane, adaptacje

cztr_logoARCHITEKCI      Projekty budowlane, adaptacje

Superata biuro rachunkowe                        Doradztwo księgowo-podatkowe

KotBury       Znaki i identyfikacja wizualna

zobacz przykładowe realizacje

Trwa ładowanie

Koncepcja przedszkola przy uczelni

• Przebudowa budynku dydaktycznego na przedszkole na terenie uczelni dla 115 dzieci
  • Autorzy arch. Andrzej Buchner i mgr inż. Monika Ebert
  • Powierzchnia użytkowa 707,7 m2