Zakładanie przedszkoli i żłobków

Założenie przedszkola lub żłobka to przedsięwzięcie dające olbrzymią radość i satysfakcję. Dla osoby niedoświadczonej może  stać się jednak ciężarem ponad siły, pochłaniającym niepotrzebnie czas i pieniądze. Aby nasi klienci ustrzegli się podobnych przykrości, a dzieci zyskiwały coraz co nowe, świetne miejsca, służymy pomocą na drodze do wymarzonego przedszkola lub żłobka. Można ją opisać w kolejnych krokach:

  • analiza potrzeb danego środowiska i własnych możliwości
  • analiza opłacalności przedsięwzięcia, biznesplan
  • koncepcja pedagogiczna i organizacyjna placówki
  • pozyskanie dofinansowania na realizację zamierzenia
  • przygotowanie odpowiednich warunków lokalowych potwierdzonych przez Państwową Powiatową Komendę Straży Pożarnej oraz Państwową powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną
  • przygotowanie dokumentacji i wpis do ewidencji/rejestru
  • promocja placówki i zapisy dzieci
  • rekrutacja i zatrudnienie personelu
  • uroczyste otwarcie placówki : )

Każdy z tych etapów wymaga znajomości przepisów z odrębnych branż i nie lada doświadczenia z wielu dziedzin: oświaty i wychowania, budowlanki, ekonomi, żywienia, zdrowia, bezpieczeństwa pożarowego, finansów, prawa pracy itd. Pomożemy Ci ją przebyć z sukcesem, a przy okazji zaoszczędzić trochę czasu, nerwów i pieniędzy. Zobacz naszą ofertę.

AKTUALNOŚCI

REKOMENDUJEMY

do góry