„Urodzenie i posiadanie dziecka musi się cieszyć szczególnym wsparciem naszego państwa. Dlatego mój rząd przeznaczy dodatkowe środki na budowę żłobków i przedszkoli.” – obiecała w expose pani premier Ewa Kopacz – „W roku 2015 zwiększymy nakłady na budowę żłobków z 50 mln do 100 mln zł. Natomiast w latach 2015-2020, w ramach pieniędzy z Europejskiego Funduszu Społecznego i specjalnego systemu ulg w podatku CIT, będziemy wspierać tworzenie przyzakładowych żłobków i przedszkoli. Przeznaczymy na ten cel ponad 2 mld złotych.” – zadeklarowała w sejmie 1 października.

Warto wiedzieć, że pracodawcy, którzy utworzyli zakładowy żłobek lub klub dziecięcy oraz przeznaczą na ten cel z odpisu podstawowego na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych  kwotę odpowiadającą 7,5 punktu procentowego tego odpisu, mogą zwiększyć Fundusz na każdą zatrudnioną osobę o 7,5% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego, pod warunkiem przeznaczenia całości tego zwiększenia na prowadzenie żłobka lub klubu dziecięcego.

Pomagamy zakładać i prowadzić przyzakładowe i przyuczelniane przedszkola i żłobki.Śledzimy na bieżąco zmiany i projekty zmian przepisów ułatwiające tworzenie przyzakładowych przedszkoli i żłobków. Tworzymy koncepcje, doradzamy, pomagamy uzyskać dofinansowanie.